22.05.2017.
   181
Rezultati izbora za članove Gradskog vijeća Grada Petrinje

REPUBLIKA HRVATSKA
GRADSKO IZBORNO POVJERENSTVO
GRADA PETRINJE

KLASA:013-01/17-01/04
URBROJ:2176/06-01-17-132

Petrinja, 21.05.2017.

Na osnovi članka 86. Zakona o lokalnim izborima ("Narodne novine", broj 144/12 i 121/16, u daljnjem tekstu: Zakon), nakon provedenih lokalnih izbora 21. svibnja 2017., Gradsko izborno povjerenstvo Grada Petrinje utvrdilo je i objavljuje

REZULTATE IZBORA ZA ČLANOVE GRADSKOG VIJEĆA GRADA PETRINJE

I.

Od ukupno 21.700 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 9.656 birača, odnosno 44,50%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 9.653 birača, odnosno 44,48%. Važećih listića bilo je 9.253, odnosno 95,86%. Nevažećih je bilo 400 listića, odnosno 4,14%.

II.

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:

  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
    3.827 glasova (41,35%)
    HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
    HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS   
    HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS   
    HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS   
    UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA - UDU    
    Nositelj liste: MIHAEL JURIĆ, dipl. ing.
  2. NARODNA STRANKA - REFORMISTI - REFORMISTI
    2.732 glasova (29,52%)
    "BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS   
    HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU   
    HRVATSKA STRANKA DEMOKRATA - HSD   
    HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS    
    Nositelj liste: DARINKO DUMBOVIĆ
  3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
    1.472 glasova (15,90%)
    HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS   
    HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI   
    ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE - ORaH   
    SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS   
    STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA
    HRVATSKE   STRANKA UMIROVLJENIKA - SU   
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ - HSS BRAĆE RADIĆ       
    Nositeljica liste: SVJETLANA LAZIĆ
  4. MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST
    646 glasova (6,98%)
    Nositelj liste: PETAR ĆOSIĆ, mr.sc.
  5. ŽIVI ZID
    324 glasova (3,50%)
    Nositeljica liste: DANIJELA TRNINIĆ
  6. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA
    252 glasova (2,72%)
    Nositelj liste: DANIJEL JAGIĆ

III.

Na osnovi članka 84. stavka 1. Zakona, kandidacijske liste koje sudjeluju u diobi mjesta u gradskom vijeću su:

  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
    HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
    HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS
    HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS
    HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS
    UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA - UDU

    Nositelj liste: MIHAEL JURIĆ, dipl. ing.

  2. NARODNA STRANKA - REFORMISTI - REFORMISTI
    "BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
    HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
    HRVATSKA STRANKA DEMOKRATA - HSD
    HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS

    Nositelj liste: DARINKO DUMBOVIĆ

  3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
    HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
    HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI
    ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE - ORaH
    SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS
    STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE
    STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ - HSS BRAĆE RADIĆ

    Nositeljica liste: SVJETLANA LAZIĆ

  4. MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST
    Nositelj liste: PETAR ĆOSIĆ, mr.sc.

IV.

Na osnovi članka 84. stavka 2. i članka 85. Zakona, utvrđuje se da su pojedine kandidacijske liste dobile sljedeći broj mjesta u gradskom vijeću:

  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
    HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
    HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS
    HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS
    HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA - HKS
    UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA - UDU

    dobila je 10 mjesta te su s te liste izabrani:
    1. MIHAEL JURIĆ, dipl. ing.
    2. INOSLAV BRKIĆ, dr. med.
    3. NENAD GAVRANOVIĆ
    4. MAGDALENA KOMES, dipl. iur.
    5. ŽELJKO TONKOVIĆ
    6. PEJO TRGOVČEVIĆ
    7. MILJENKO BUŠIĆ
    8. VIŠNJA JERMAN, ing.
    9. DRAGOMIR BRKIĆ
    10. ZDENKO KELAVA

  2. NARODNA STRANKA - REFORMISTI - REFORMISTI
    "BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
    HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
    HRVATSKA STRANKA DEMOKRATA - HSD
    HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS

    dobila je 7 mjesta te su s te liste izabrani:
    1. DARINKO DUMBOVIĆ
    2. VIKTORIJA KALEB, dr. med.
    3. MARINA DAMJANOVIĆ
    4. MIROSLAV PETRAČIĆ
    5. NATAŠA VIDOVIĆ
    6. MIROSLAV GREGURINČIĆ
    7. LJUBICA SODIĆ

  3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
    HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
    HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI
    ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE - ORaH
    SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS
    STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE
    STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ - HSS BRAĆE RADIĆ

    dobila je 3 mjesta te su s te liste izabrani:
    1. SVJETLANA LAZIĆ
    2. NIKOLA BARTULIĆ
    3. NENAD RADOŠEVIĆ

  4. MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

    dobila je 1 mjesto te je s te liste izabran:
    1. PETAR ĆOSIĆ, mr.sc.

V.

Na osnovi članka 107. stavka 1. u svezi članka 103. stavka 1. i 2. Zakona i članka 20. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina ("Narodne novine", broj 155/02, 47/10, 80/10 i 93/11), utvrđuje se da na provedenim izborima u gradskom vijeću nije osigurana odgovarajuća zastupljenost pripadnika srpske nacionalne manjine, te se broj članova gradskog vijeća povećava za 1 mjesto.

VI.

Na osnovi članka 107. stavka 3., 4. i 5. Zakona, pravo na dodatne članove u gradskom vijeću ostvaruju

  1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
    HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
    HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI
    ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE - ORaH
    SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS
    STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE
    STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ - HSS BRAĆE RADIĆ

    Nositeljica liste: SVJETLANA LAZIĆ
    ostvarila je pravo na 1 mjesto te je s te liste izabran:
    1. MILE ZUBANOVIĆ


PREDSJEDNICA GRADSKOG IZBORNOG POVJERENSTVA GRADA PETRINJE
BOŽENA PERIĆ

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr