06.05.2019.
Službena Petrinja
   274
Prijam vatrogasaca povodom Sv. Florijana

U prigodi obilježavanja dana nebeskog zaštitnika svih vatrogasaca, svetog Florijana, petrinjski gradonačelnik, Darinko Dumbović ugostio je predstavnike Vatrogasne zajednice Grada Petrinje na čelu s predsjednikom zajednice Ivanom Palaićem.

„Mogu reći da se ta jedna sinergija zajedničkog rada zadnjih nekoliko godina dizala na jednu kvalitetniju razinu. Nastojali smo da dižemo sinergiju i vaše i naše spremnosti, odnosno da nam komunikacija i poštovanje prema vašem poslu bude jače i snažnije. Meni kao i cijelom gradu ste uvijek bili snažan oslonac kada je trebalo. Veseli me što smo u Hrastovici kupili zemlju i što ćemo raditi projekt spremišta. Veseli me u Prnjavoru da ćemo uz jednu ogromnu investiciju EU fondova kroz naš DIC, investicija viša od 8 milijuna kuna, napraviti spremište, dom i ostalo. To želim da se obnovi. U tom dijelu treba jasno reći da ćemo uložiti 500 tisuća kuna u godinu dana. Projektnu dokumentaciju završavamo za Mošćenicu. To će isto tako koštati od 500 tisuća do 600 tisuća kuna.“

- rekao je Dumbović te vjeruje kako će navedeni projekti biti realizirani krajem ove, ili početkom iduće godine.

„Htio bih se zahvaliti i slobodno mogu reći da ste vi jedini gradonačelnik sa suradnicima koji ste uspjeli podržati naše financijske planove i programe rada. Prošla i ova godina su najuspješnije u povijesti vatrogastva u Petrinji. Podržali ste naše programe i planove i svojim financijskim sredstvima pomogli ste nam da kupimo dva nova vatrogasna vozila, što u povijesti vatrogastva Grada Petrinje do sada nikada nije učinjeno. Ja slobodno ovdje mogu reći da smo vam mi jedan ozbiljan partner i mogu slobodno reći da mi vatrogasci smo jedna od najjačih i najozbiljnijih udruga, s time što nas ima oko 854, imamo 125 operativnih članova, imamo oko 210 djece, prezentiramo naš grad po niz županijskih natjecanja. I dalje ćemo nastaviti tradiciju da što više pomladimo naša društva. Svjestan je kako se kompletna problematika po pitanju vatrogastva u Petrinji ne može riješiti u jednoj godini, ali dodaje kako je puno napravljeno u proteklih nekoliko godina. „Ja slobodno ovdje mogu reći da smo vam mi jedan ozbiljan partner i mogu slobodno reći da mi vatrogasci smo jedna od najjačih i najozbiljnijih udruga, s time što nas ima oko 854, imamo 125 operativnih članova, imamo oko 210 djece, prezentiramo naš grad po niz županijskih natjecanja. I dalje ćemo nastaviti tradiciju da što više pomladimo naša društva“

- kazao je Palaić.

Na kraju je izrazio nadu kako će s Gradom i dalje dobro surađivati.

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr