13.08.2018.
Službena Petrinja
   521
Saborska zastupnica Ermina Lekaj Prljaskaj u posjeti gradonačelniku

Ermina Lekaj Prljaskaj, saborska zastupnica  albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske  nacionalne manjine posjetila je u utorak, 7. srpnja 2018. godine, Darinka Dumbovića, gradonačelnika Grada Petrinje

Ermina Lekaj Prljaskaj, saborska zastupnica albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske nacionalne manjine posjetila je u utorak, 7. srpnja 2018. godine, Darinka Dumbovića, gradonačelnika Grada Petrinje, a razgovarali su o projektima Grada Petrinje koji su vezani za komunalnu infrastrukturu, Intervencijskom planu, pilot projektu pet gradova koji su ratom zahvaćeni.

Gradonačelnik Dumbović je kolegicu Lekaj Prljaskaj upoznao s tekućim projektima:

„Petrinja je veliko gradilište, nama su uvijek dobrodošli dragi prijatelji, pogotovo ove dane kada slavimo i Dan pobjede i Dan domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja što je izuzetno važno za Grad Petrinju. Jučer smo imali Dan oslobođenja Grada. Grad Petrinja je grad u kojeg se u Oluji zadnje ušlo jer su bile teške i žestoke borbe. I to su uvijek posebni dani kada smo s punim osjećajima prema svojim najbližima i ratnim prijateljima koji su ostali bez života, pogotovo s obiteljima poginulih hrvatskih branitelja.“

Zastupnica Lekaj Prljaskaj se zahvalila na prijamu te dala podršku realizaciji gradskih projekata:

„Nisam u mogućnosti biti prisutna na Dan proslave Grada Petrinje. Iskoristila sam priliku da danas dođem, da posjetim gradonačelnika da porazgovaramo i da dam podršku za realizaciju projekata. Ja se nadam da ćemo kroz naš klub progurati dosta zakona koji će biti dosta važni za ovaj dio, za vaš i naš grad. Ja sam zastupnica pet nacionalnih manjina, a tu žive nacionalne manjine gdje su našle sebe i kroz svoj rad i život daju svoj doprinos, a i obrnuto Grad Petrinja njima daje mogućnost.“

Graonačelnik je svojoj kolegici iz kluba zastupnika nakon tiskovne konferencije uručio petrinjski suvenir Stucku te poklon paket s domaćim proizvodima iz Zelene kuće.

GALERIJA

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr