Gradonačelnik na skupštini DVD - a Taborište

Dobrovoljno vatrogasno društvo Taborište održalo je svoju Godišnju izbornu skupštinu u prostorijama Društvenog doma u Taborištu na kojoj je Ivan Palaić ponovono izabran za predsjednika.O radu u protekloj, 2016. godini govorila je tajnica Davorka Palaić: „Skupina mještana Taborišta 1954. godine osnovala je ovo društvo. Od osnutka do Domovinskog rata možemo se pohvaliti odličnim natjecateljskim rezultatima i dobrom organizacijom unutar društva, koje do sada nikada nije prekidalo svojim radom, a posebno bih naglasila da smo prvi osnovali žensku seniorsku ekipu u povijesti vatrogastva Petrinje. Imali smo četiri intervencije protekle godine na požarima niskog raslinja i dimnjaka. U našem mjestu nije bilo požara stambenih i gospodarskih objekata, osim na gradskom deponiju, što je i odraz preventivnog djelovanja naših članova, jer kod nas nema kuće u kojoj nema vatrogasca što i dokazuje važan doprinos DVD-a u edukaciji stanovništva o zaštiti od požara, što za rezultat ima mali broj nesreća i smanjenu materijalnu štetu. “Skupštini je prisustvovao i petrinjski gradonačelnik i zastupnik u Hrvatskom saboru Darinko Dumbović koji je ovom prilikom rekao: „Ono što radite, vjerujte mi, to gledamo posebnom pažnjom, to gledamo posebnim poštovanjem, jer znamo da spadate u onu kategoriju društva koji ste samostalno željeli biti dragovoljci u svemu onome što je najteže, a teško je spašavati ljudske živote i vi na kraju izlažete sebe, teško je spašavati imovinu i vi na kraju opet izlažete sebe i dajete do znanja da ste odlično organizirani i da sigurno u našem sustavu nema bolje organizirane zajednice kao što su to vatrogasci. Vi dajete, ono što je najvažnije, sigurnost. Ovdje odgovorno tvrdim da ne smijemo i nećemo zaboraviti ono što radite i sve one vrijednosti koje temeljite da bi mogli pokazati mladim generacijama kojima ostavljate svoj trag, sa svojim iskustvom i na kraju što radite velikom ljubavlju. Vi ste ponos, ne samo Grada Petrinje, nego i naše Županije i kada je gradu trebalo najviše onda ste vi dali maksimum. To iskustvo mi imamo s vama iz svih onih elementarnih nepogoda koje smo zajednički proživjeli i volim reći: vatrogasac je taj koji kada treba rukom u vatru, on rukom u vatru, vatrogasac je taj koji kada treba nogom u vodu, on nogom u vodu. To ste vi, budite na to ponosni.“