Informacije, Informiranje, Službena Petrinja, Vijesti|

Petrinja će u ponedjeljak, 10. kolovoza 2026. godine proslaviti Dan Grada Petrinje i blagdan svoga nebeskog zaštitnika svetog Lovre. U povodu 786. rođendana grada pripremljen je bogat cjelodnevni program za sve generacije.

Program na Strossmayerovu šetalištu započinje već u 9 sati predstavljanjem baštine i Festivalom igračaka, a od 9 sati nastupit će i kulturno-umjetnička društva te folklorni ansambli petrinjskoga kraja.

Svečana procesija krenut će u 10:30 sati, nakon čega će u 11 sati u Župnoj crkvi svetog Lovre biti služena svečana sveta misa.

Od 12 sati na Strossmayerovu šetalištu slijedi glazbeni program uz Ivu Šimić Tonku & The Strmecky Band, dok će večernja sveta misa u Župnoj crkvi svetog Lovre biti služena u 19 sati.

Vrhunac večernjeg programa očekuje nas na Gradskom kupalištu, gdje će od 21:30 sati veliki koncert održati jedan od najpopularnijih hrvatskih glazbenika – Petar Grašo.

Pozivamo sve Petrinjke i Petrinjce, kao i posjetitelje našega grada, da nam se pridruže u proslavi Dana Grada Petrinje i blagdana svetog Lovre te zajedno uživaju u bogatom programu Lovrenčeva.

Vidimo se u Petrinji – „Teb’ u slavu, grade moj!“

Comments are closed.

Close Search Window